Професійно-технічне училище №4 Житомирська обл. м. Бердичів
Вівторок, 28.01.2020, 07:29
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту

Умови вступу

  

П Р А В И Л А 

 

прийому до ПТУ №-4 м.Бердичева на 2019 – 2020 н.р.

 

Правила прийому до ПТУ №-4 м.Бердичева розроблені згідно з „Типовими правилами прийому учнів до професійно-технічних закладів України” затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 06.06.2006р. №-441 зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 5 липня 2006 року за №-790/12664 та затверджуються головою приймальної комісії за 1 місяць до початку прийому документів.

 

1.Загальна частина.

 

1.1. До професійно-технічного училища №-4 м.Бердичева приймаються громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах.

 

1.2. Громадяни України мають рівні права на здобуття професійно-технічної освіти відповідно до своїх здібностей і нахилів незалежно від національності, раси, статі, соціального і майнового стану, світоглядних і політичних переконань, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров”я, місця проживання та інших обставин. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються правом на здобуття професійно-технічної освіти нарівні з громадянами України. Обмеження допускаються за віковими, статевими та медичними показниками, а також показниками професійної придатності, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

 

1.3. Прийом до ПТУ №-4 м.Бердичева здійснюється для підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем „кваліфікований робітник”.

 

2. Приймальна комісія.

 

2.1. Прийом до професійно-технічного училища №-4 м.Бердичева здійснює приймальна комісія.

 

2.2. Очолює приймальну комісію директор училища, який своїм наказом визначає та затверджує персональний склад і порядок її роботи.

 

2.3. Приймальна комісія: -проводить з вступниками бесіди з питань вибору професії, умов навчання, матеріального забезпечення та забезпечення особливого соціального захисту учнів, слухачів, наступного працевлаштування; -приймає рішення щодо осіб, рекомендованих до зарахування до професійно-технічного училища, оформляє протокол та оголошує відповідні списки осіб; -організовує роботу щодо комплектування навчальних груп з урахуванням здібностей і нахилів, віку, стану здоров”я та професійної придатності вступників; -вирішує інші питання, пов”язані з прийомом.

 

2.4. Правила прийому до професійно-технічного училища доводяться до відома вступників через засоби масової інформації та інформаційні стенди.

 

2.5. Прийом в ПТУ №-4 м.Бердичева здійснюється за слідуючими професіями:

№№ з/п Код за державним класифікатором України НАЗВА ПРОФЕСІЇ Термін навчання Обсяг прийому /осіб/
1 8211  7212
Токар; Електрозварник ручного зварювання
1,5р. 25
2 7212  Електрогазозварник; Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 3p. 25
3 7241 Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 3р. 25
4 713607212 Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування; Газозварник 3р. 25
5        
6        

 

2.5.1. Вимоги до вступників за професією „Токар”. На навчання приймаються юнаки та дівчата, які мають повну загальну середню освіту та не мають медичних протипоказань до роботи з обраної професії. Термін навчання 10 місяців. В училищі навчання професії здійснюється ступенево: На початку 2-го семестра учні одержують 2 розряд з професії «Токар» Встановлений рівень кваліфікації – 3 розряд.

 

2.5.2. Вимоги до вступників за професією „Токар; електрозварник ручного зварювання”. На навчання приймаються юнаки та дівчата, які мають повну загальну середню освіту та не мають медичних протипоказань до роботи з обраної професії. Термін навчання 1,5 р. В училищі навчання професії здійснюється ступенево: В кінці 1-го семестра учні одержують 2 розряд з професії „Токар” В кінці 2-го семестра учні одержують 2 розряд з професії „ Електрозварник ручного зварювання” Встановлений рівень кваліфікації – 3 розряд.

 

2.5.3. Вимоги до вступників за професією „Електрогазозварник; електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах” На навчання приймаються юнаки , які мають базову загальну середню освіту та не мають медичних протипоказань до роботи з обраної професії. Термін навчання 3 роки. Разом з професією учні здобувають повну загальну середню освіту. Рівень кваліфікації: електрогазозварник- 3 розряд; електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах – 3 розряд. В училищі навчання професії здійснюється ступенево: після закінчення І курсу учні одержують 2 розряд з професії „Електрогазозварник”; після закінчення ІІ курсу учні одержують 2 розряд з професії «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах» Встановлений рівень кваліфікації 3 розряд після ІІІ курсу.

 

2.5.4. Вимоги до вступників за професією „Слюсар із складання металевих конструкцій; електрозварник ручного зварювання”. На навчання приймаються юнаки, які мають базову загальну середню освіту та не мають медичних протипоказань до роботи з обраної професії. Термін навчання 3 роки. Разом з професією учні здобувають повну загальну середню освіту. Рівень кваліфікації: Слюсар із складання металевих конструкцій -3 розряд; електрозварник ручного зварювання – 3 розряд. В училищі навчання професії здійснюється ступенево: - на ІІ курсі в першому семестрі учні одержують 2 розряд з професії „Електрозварник ручного зварювання”; - на ІІ курсі в другому семестрі учні одержують 2 розряд з професії „ Слюсар із складання металевих конструкцій ”. Базовий рівень кваліфікації- 3 розряд після ІІІ курсу.

2.5.5. Вимоги до вступників за професією „Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”. На навчання приймаються юнаки та дівчата , які мають базову загальну середню освіту та не мають медичних протипоказань до роботи з обраної професії. Термін навчання 3 роки. Разом з професією учні здобувають повну загальну середню освіту. Рівень кваліфікації 4 розряд. В училищі навчання професії здійснюється ступенево : після закінчення І курсу учні одержують 2 розряд з професії „Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткуванння”; після закінчення ІІ-курсу учні одержують 3 розряд з професії „Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткуванння.” Встановлений рівень кваліфікації 4 розряд після ІІІ курсу.

 

2.5.6. Вимоги до вступників за професією „Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування; газозварник”. На навчання приймаються юнаки, які мають базову загальну середню освіту та не мають медичних протипоказань до роботи з обраної професії. Термін навчання 3 роки. Разом з професією учні здобувають повну загальну середню освіту. Рівень кваліфікації монтажник санітарно-технічних систем та устаткування- 3 розряд; газозварник-3 розряд. В училищі навчання професії здійснюється ступенево: - на ІІ курсі в першому семестрі учні одержують 2 розряд з професії „ Газозварник”; - на ІІ курсі в другому семестрі учні одержують 2 розряд з професії „Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування”. Базовий рівень кваліфікації після ІІІ курсу. За всіма професіями форма навчання денна. Ступеневе навчання здійснюється згідно навчальних планів та програм, які затверджені управлінням освіти і науки Житомирської облдержадміністрації.

 

2.7. Строки проведення прийому на навчання встановлюються Правилами прийому до училища.

 

3. Документи для вступу.

 

3.1. Вступники подають особисто заяву про вступ до професійно-технічного училища із зазначенням обраної професії, форми навчання, місця проживання та необхідності працевлаштування після закінчення навчання, до якої додають: - документ про освіту (оригінал); - медичну довідку за формою (086-У), встановленою чинним законодавством (оригінал); - 6 фотокарток розміром 3х 4 см; Паспорт (свідоцтво про народження для осіб, які за віком не мають паспорта/ксерокопії/, документ про відношення до військової служби та документи, що дають право на пільги, вступник пред”являє особисто в строки, визначені для подання документів. Усі ксерокопії завіряються в установленому порядку.

 

3.2. Особи, які направляються на навчання підприємствами, установами, організаціями, додають до заяви про вступ відповідний документ.

 

3.3. Діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування подають документи згідно Переліку документів (Додаток №-1) згідно листа УОН ОДА від 03.03.07 №-2-606.

 

3.4. Прийом документів від вступників завершується, як правило, не раніше ніж за п”ятнадцять днів до початку занять.

 

4. Умови прийому.

 

4.1. Прийом до професійно-технічного навчального закладу проводиться шляхом конкурсного відбору за результатами вступних випробувань.

 

4.2. Прийом до училища проводиться шляхом проведення співбесід з вступниками та конкурсу свідоцтв /атестатів/. Вступні випробування можуть проводитися поетапно протягом всього періоду прийому документів. Оскарження результатів вступних випробувань розглядаються у 3-х денний термін та доводяться до відома вступників.

 

4.3. Особи, які без поважних причин не з”явилися на вступні випробування у зазначений за розкладом час або отримали незадовільні результати, до участі у наступних вступних випробуваннях не допускаються.

 

5. Зарахування.

 

5.1. Зараховуються до професійно-технічного училища №-4 м.Бердичева без вступних випробувань: -особи, яким Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право; -випускники загальноосвітнього навчального закладу ІІІ ступеня, нагороджені золотою(срібною ) медаллю; -випускники загальноосвітнього навчального закладу ІІ ступеня, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою; -учасники міжнародних, завершального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад,конкурсів з дисциплін за умови, якщо вони вступають за професіями, для яких вищезазначені дисципліни є профільними;

 

5.2. Зараховуються поза конкурсом при позитивних результатах вступних випробувань: -діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; інваліди, яким не протипоказане навчання за обраною професією; -особи, яким Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право.

 

5.3. Першочергово зараховуються за інших рівних умов: -ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; -діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов”язків, на місця, забезпечені державним замовленням. Вступники в цьому разі подають відповідний документ про те, що батько(мати) визнані такими, що загинули під час виконання службових обов”язків; -особи, які вступають до професійно-технічного навчального закладу за цільовим направленням на навчання.

 

5.4. В разі виникнення конкурсу, якщо вступники мають однаковий конкурсний бал та не мають пільг зазначених вище перевага надається: -дітям з сімей робітничих династій ВАТ „Бердичівський завод „Прогрес”; -дітям з багатодітних сімей; -дітям з малозабезпечених сімей.

 

5.5. Не пізніше ніж через 5 днів після закінчення конкурсних випробувань приймальна комісія приймає рішення, оформляє протокол та оголошує список осіб, що можуть бути зараховані на навчання до професійно-технічного училища за обраною чи рекомендованою формою навчання.

 

5.6. У разі оскарження результатів вступних випробувань вступник у триденний термін після їх оголошення подає відповідну заяву на ім”я голови приймальної комісії.

 

5.7. У п”ятиденний термін після оголошення списків особи, які зараховані на очну форму навчання у межах державного замовлення, подають оригінали документів, зазначених у розділі 3 правил прийому.

 

5.8. Зарахування до професійно-технічного училища здійснюється наказом директора, підписаним не пізніше ніж за 5 днів до початку занять.

 

5.9. Після конкурсних випробувань зарахування до професійно-технічного училища може супроводжуватись укладанням договору між училищем, замовником робітничих кадрів (підприємством,організацією тощо) і випускником (для неповнолітніх його батьками) про навчання та подальше працевлаштування.. Зарахування здійснюється як у межах державного замовлення, так і понад його обсяг у межах ліцензованого обсягу училища.

 

6.Прикінцеві положення.

 

6.1. Зазначений порядок прийому документів з подальшим зарахуванням поширюється на вступників, які не мають базової загальної середньої освіти і подають довідку про навчання в основній середній загальноосвітній школі.

 

6.2. Особи, які без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку, відраховуються з професійно-технічного училища. На звільнені місця може проводитися додаткове зарахування за конкурсом осіб, які пройшли вступні випробування. При невиконанні державного замовлення на прийом з окремих професій професійно-технічне училище може проводити додатковий прийом.

 

6.3. Особам, які не зараховані до училища, а також тим, які без поважних причин не приступили до занять, повертаються документи не пізніше п”яти днів з дня прийняття рішення.

 

6.4. Матеріали, які засвідчують результати вступних випробувань вступників, зберігаються 3 місяці, а потім знищуються, про що складається відповідний акт.

 

6.5. Контроль за дотриманням правил прийому професійно-технічного училища №-4 м.Бердичева на 2008-2009 н.р. здійснюється спеціально вповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері професійно-технічної освіти, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, яким підпорядковані професійно-технічні навчальні заклади, Житомирською облдержадміністрацією, управлінням освіти і науки Житомирської облдержадміністрації.

 

Розглянуто та схвалено Затверджено на засіданні педагогічної ради Наказ № 150 від 01.06.2009 року Протокол №4 від 29.05.2009 року

 

Умови навчання

 

 

Незважаючи на важкий економічний стан, училище успішно працює і дає освіту своїм вихованцям. В цьому заслуга педпрацівників училища. Сьогодні учнівський колектив складає 271 чол., педколектив -30 чол.: майстри виробничого навчання та викладацький склад.

 

Училище здійснює підготовку кваліфікованих робників з таких професій:

8211 Токар

7212 Електрогазозварник;

7212 електрогазозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах;

7214 Слюсар із складання металевих конструкцій;

7214  електрогазозварник ручного зварювання;

7241 Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

7136 Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування,

7212 газозварник.

Дозвілля

 

 

В училищі створені умови не тільки для оволодіння професією, але і для становлення духовності, розкриття учнями своїх талантів і можливостей. Тут працюють на громадських засадах секції: кульової стрільби, баскетбольна, загальної фізичної підготовки з елементами рукопашного бою. Вихованці цих секцій успішно виступають на міських та обласних змаганнях, де посідають призовні місця. З вісько-патріотичного виховання на протязі багатьох років училище посідає ведучі місця, а у 2009 році – І місце серед навчальних закладів міста. Заходи, що проводяться в училищі з віськово-патріотичного виховання та прикладних видів спорту, проходить на вискому рівні і їх з задоволенням відвідують працівники ТСОУ, військомату, військових частин гарнізону та навчальних закладів міста. За даними військомату призовники ПТУ № 4 найбільш підготовлені і мають найменший відсоток фізичних вад.

 

В училищі також працює гурток народної пісні. Цікаво проходять спортивні змагання з футболу, волейболу, баскетболу, тенісу тощо. Переможці нагороджуються призами за рахунок коштів учнівського профкому та спонсорів. За рахунок училища для учнів організуються екскурсії по історичним місцям України.

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz